Dlaczego warto rozmawiać z mężczyznami i mówić im WPROST o swoich potrzebach?

Jesteś piękna… jesteś wspaniała… jesteś wystarczająca… jesteś najlepsza…

To są słowa, które każda kobieta powinna usłyszeć od swojego mężczyzny… Czy Ty słyszysz takie słowa? Jeśli nie, może powinnaś przyjrzeć się waszej relacji. Zastanowić nad tym jak się rozwija, co w niej jest nie w porządku? a co może warto byłoby zmienić?

Każda relacja musi przechodzić przez pewne etapy rozwoju, żeby mogła stać się dojrzała.

Może nie masz pomysłu, jak można dbać o relacje z mężem… A może po prostu w natłoku różnych obowiązków nie masz na to czasu? Czas powinien się znaleźć po to, żeby było wam łatwiej być ze sobą… po to, żeby było wam łatwiej żyć i być do końca życia…

Mężczyźni to bardzo prosty konstrukt myślowy (absolutnie nie jest moim celem obrażanie mężczyzn, ale stwierdzenie faktu na podstawie obserwacji). Trudno zrozumieć im kobietę, która jest skonstruowana w zdecydowanie bardziej złożony sposób.

Kobieta ma wiele potrzeb, choć czasami nie potrafi ich wyartykułować. Myślę, że między kobietą a mężczyzną potrzeba porozumienia. Możemy je osiągnąć tylko dzięki ROZMOWIE.

ROZMOWA jest lekarstwem na każdą zagubioną gdzieś relację, zwłaszcza między kobietą a mężczyzną. Prostota myślenia mężczyzny nie pozwala na to, aby mógł domyśleć się czego oczekuje kobieta. Dlatego potrzebuje konkretnych komunikatów. Potrzebuje mówienia otwarcie „o co chodzi”, ” co nam przeszkadza co ma robić, jak działać. Obrażanie się, strzelanie focha niestety nie przyniesie oczekiwanego rezultatu (wiem to z autopsji), ponieważ nie zmieni sposobu myślenia mężczyzny. Może przynieść tylko frustrację. Jedynie konkretne słowo może pomóc w dojściu do porozumienia. Wystarczy po prostu powiedzieć „o co chodzi”.

Bardzo często, jeśli mężczyzna usłyszy PROBLEM, jest zdziwiony, że możemy taki mieć i wtedy zaczyna próbować inaczej… PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA zaczyna próbować inaczej. Możemy wtedy usłyszeć miłe słowa… możemy zobaczyć kwiaty… możemy pójść na dobrą kolację, żeby z nim spędzić cudowne chwile… Mężczyzna zaczyna starać się o to, żeby nasza potrzeba była zaspokojona.

Jednak nawet PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA nie będzie dla Ciebie wsparciem, jeżeli chociaż jednym słowem nie powiesz, że coś Ci przeszkadza, że jest coś nie tak, jak chciałabyś by było.

Jest im trudno domyśleć się (choć wiem, że nam czasami trudno jest mówić o tym co nas boli, dlaczego jesteśmy smutne, trudno jest nam się przyznać do tego, że jesteśmy po prostu zmęczone, że nie możemy odpocząć, bo ” ciągle coś, ciągle coś, ciągle coś”). Chciałoby się żeby zaczęli nam czytać w myślach, ale jest to nierealne, więc trzeba szukać innych rozwiązań.

Prawdziwe wsparcie możemy dostać od mężczyzny tylko wtedy, kiedy próbujemy z nim dojść do jakiegoś porozumienia. Kiedy próbujemy z nim rozmawiać. Wtedy facet po prostu wie o co nam chodzi.

Jeśli masz problem z rozmową ze swoim mężczyzną, chcę zaproponować Ci rozwiązanie niestandardowe, ale pomocne.

Kilka lat temu dostałam (w zasadzie dostaliśmy w prezencie od znajomych) GRĘ MAŁŻEŃSKĄ – ZBLIŻENIA.

Słuchając doświadczeń osób, które wykorzystały to narzędzie do rozmowy (i nie były to tylko małżeństwa), otwarcie mówiły o uratowanych relacjach. Ta gra daje głos nie tylko kobiecie, ale także mężczyźnie, nie tylko mężczyźnie, ale także kobiecie.

Czasami w naszych relacjach trudno jest się dogadać i psują się bardzo mocno ponieważ tylko jedna strona mówi. Druga próbuje słuchać, albo już nie może słuchać i nie słucha. ZBLIŻENIA dają możliwość wypowiedzi jednej i drugiej stronie dają możliwość porozumienia, dają możliwość konfrontacji. Pomagają mówić o trudnych sprawach, o sprawach, które bolą… o sprawach które ranią… o sprawach, o których na co dzień boimy się rozmawiać.

Relacja może stać się żywa właśnie z pomocą tej gry.

Być może wydaje ci się to abstrakcją, jakimś głupim pomysłem, ale naprawdę wiele osób przyznaje się do tego, że dzięki niej rozmawiały po raz pierwszy (na poważnie) o ważnych rzeczach. Na tematy, które są newralgiczne między mężczyzną a kobietą.

Możecie zagrać w nią tylko jeden raz, ale może ten jeden raz przyczyni się do tego że będziecie już potrafili ze sobą rozmawiać. Będziecie wiedzieli, żeby siadać i mówić o ważnych rzeczach. Że to są momenty w których wasze małżeństwo, wasza relacja, wasze być razem, staje się dojrzalsze, a przede wszystkim staracie się o nie dbać OBOJE. Wsparciem stajecie się dla siebie nawzajem, ale tylko w sytuacji kiedy chce się wam słuchać, bo kiedy wkracza w małżeństwo obojętność trudno jest o otwarcie i porozumienie.

Wsparcie możliwe jest kiedy relacja jest żywa, dlatego tak ważne jest by ją ciągle pobudzać do życia poprzez rozmowę, spotkanie, randkę, bycie we dwoje. Może się to wydawać niemożliwe w natłoku miliona rodzinnych spraw, jednak bez tego po pierwsze małżeństwo, a po drugie rodzina nie będzie dobrze funkcjonować.

Dlatego mając na uwadze swoje potrzeby odpoczynku, relaksu, odetchnięcia, pamiętajmy też o potrzebach naszych mężczyzn, którym bywa trudniej niż nam przyznać się do zmęczenia. Nie zapominajmy o tym, że zmęczeni są również nasi mężczyźni, że potrzebują pobiegać, pójść na spacer, potrzebują wyjść na siłownię, potrzebują spotkać się z kolegami, po to żeby ich mózg zaczął normalnie funkcjonować.

Rozmowa i zwracanie uwagi na potrzeby to trudny, ale moim zdaniem jedyny sposób na rozwój i trwałość relacji między kobietą a mężczyzną.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *