Odlotowe gry planszowe _ prezenty na Dzień DZIECKA!

Nastał czas kupowania dzieciom upominków. Mamy mnogość propozycji, które są krzykliwe, kolorowe, grające i ostatecznie ogłupiające. Właśnie dlatego chciałabym Wam zaproponować coś zupełnie innego

prezent na DZIEŃ DZIECKA

rozwijający wyobraźnię, słownictwo, zdrową rywalizację, współpracę, a przede wszystkim dający przestrzeń do konstruktywnych domowych spotkań. Gry, bo oczywiście o nich mowa (po KSIĄŻKACH są drugim fantastycznym pomysłem prezentowym), to doskonała i wartościowa alternatywa dla innych WYPEŁNIACZY czasu.

 

POCIĄG LUXTORPEDA

Gra szybka jak lokomotywa, w którą mogą grać już kilkulatki. U nas w domu zazwyczaj dzielimy się na drużyny, dzięki czemu zabawa jest jeszcze lepsza. Zwłaszcza kiedy drużyna rodziców przegrywa.

Świetna propozycja rozwijająca spostrzegawczość, pamięć i refleks, nie tylko u dzieci. Ma wersję podstawową, w której moja czterolatka dobrze sobie radziła, a także wersję dodatkową, trudniejszą, idealną do gry zespołowej.

Nie droga, prosta i dająca wiele radości. Szczególnie polecam. A nabyć ją możesz tutaj.

DIXIT

Druga propozycja może wydawać się bardziej wymagająca i nieodpowiednia dla maluchów, jednak to właśnie one maja najlepszy kontakt ze swoją wyobraźnią i potrafią tworzyć niebywałe historie. Ta gra to czas spędzony na rozwoju wyobraźni, kreatywności, skojarzeń i chyba przede wszystkim kształtowaniu umiejętności wypowiadania się. Dlatego jest idealna nie tylko dla tych starszych dzieci, ale nawet dla kilkulatków.

Warto spróbować, a kupić możesz tutaj.

COLORIO

Fantastyczna gra rodzinna, dostarczająca wielu emocji i radości. Podobnie, jak w poprzedniej nasz dom działa w niej najczęściej drużynowo. Dzięki temu rozgrywki są jeszcze ciekawsze i bardziej emocjonujące. Ćwiczy spostrzegawczość, przewidywanie, u młodszych dzieci liczenie ( na przykład ilości odkrytych pól w tym samym kolorze). Bardzo nieprzewidywalna i ciesząca wszystkich i graczy i obserwatorów :). A kupić możesz ją tu.

Mówią o niej nawet w radio :), zapraszam do posłuchania tu.

DOBBLE

W DOBBLE moje dziewczyny zaczynały grać jak miały 4 i 3 lata. Oczywiście chodzi mi o wersję podstawową. Początkowo rzeczywiście miały trudności w zapamiętaniu zasad i oczekiwaniu na swoją kolej. Kiedy jednak już zrozumiały, że w grze muszą być cierpliwe i wytrwałe szło im znakomicie. Dla mnie jest to kolejny przykład na to, że nie należy dosłownie brać pod uwagę wieku podanego na opakowaniach gier,a  jedynie jako sugestię. Wiele dzieci radzi sobie doskonale z taki rozgrywkami i ćwiczy spostrzegawczość, cierpliwość, skupienie. Oczywiście nabyć tą grę także możesz on-line, tutaj.

 

TABOO

Ta gra jest bardzo podobna do popularnych kalamburów, ale dzięki ograniczeniom czasowym bardziej dynamiczna. Możesz znaleźć kilka jej rodzajów z przeznaczeniem dla dorosłych, dzieci starszych i maluchów (wersja obrazkowa). Wiele śmiechu z pokazywania i „pipczaka” sygnalizującego koniec czasu. Dzieci trenują refleks, kreatywne myślenie, umiejętności aktorskie 🙂 i myślenie skojarzeniowe. Jednocześnie muszą być bardzo pomysłowe w działaniach, aby zademonstrować wylosowane hasło. A nabyć możesz ją tu i tu.

EMOTIONZ

Nie było to zamierzone, ale okazuje się, że każda kolejna propozycja, jest jeszcze bardziej dynamiczna. Ta gra to wulkan emocji. Każdy nawet najspokojniejszy człowiek pod presją czasu w rozgrywce zamieni się wulkan emocji. Pośpiech nie jest tutaj sprzymierzeńcem, ale niestety każdy zaczyna się spieszyć. Dzięki temu zabawa jest przednia 🙂 Bardzo, bardzo polecam tą planszówkę. My ją uwielbiamy. Oczywiście możesz ją kupić w internecie tutaj.

CARDLINE ZWIERZĘTA / TIMELINE NAUKA I ODKRYCIA

Cardline i Timeline, czyli gry wspierające edukację. Uczestnicy muszą próbować szacować, przewidywać, oceniać i ostatecznie podejmować decyzję. Zdecydowanie zwalniamy tempo w stosunku do poprzednich propozycji, są jednak pełne interesujących faktów, które dzieciaki chłoną jak gąbka. Bardziej wymagająca, ale warta polecenia gra. Możesz znaleźć je tutaj.

UBONGO

Na koniec wisienka na torcie. Ubongo to mega prosta w instrukcji, ale bardzo rozwijająca gra. My ją uwielbiamy. Najczęściej podczas popołudni z planszówkami sięgamy właśnie po nią. Rozwija koncentrację uwagi, spostrzegawczość, uwalnia ze schematycznego myślenia i daje pole kreatywności. Jest REWELACYJNA. Oczywiście, w naszym przypadku ograniczenie wiekowe nie miało nic do powiedzenia, ponieważ najlepiej radziła sobie z nią moja niespełna 6 letnia córka, choc gra jest teoretycznie przeznaczona dla dzieci od 8 lat. Kupić możesz ją tu.

Nie zawsze mamy przestrzeń, na wspólne granie, choć warto bo bardzo rozwija, dlatego chcę Wam zaproponować inne propozycje prezentowe, które mogliście poznać przy innych okazjach. Dzisiaj wszystko w jednym miejscu, w zasięgu ręki. Upominki nie tylko książkowe, dla pociech w każdym wieku znajdziesz tutaj, natomiast fantastyczne propozycje książkowe znajdziesz tu.

Życzę owocnych zakupów 🙂

Jeśli coś Cię zainspirowało zostaw komentarz, serduszko na INSTa, albo like na Facebooku.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *