10 pomysłów na BEZSENNOŚĆ DZIECKA :)

Wieczór i pora spania moich dzieci to chyba najbardziej wyczekany moment dnia. Zwłaszcza, jeśli w perspektywie mam jeszcze kilka ważnych zadań do wykonania, a czasu na nie brak. Nerw mnie wtedy łapie okropny, wzrasta frustracja i niknie akceptacja. A może po prostu warto byłoby podejść do sprawy „pół żartem, pół serio”?

Dziecko nie chce spać

 

więc zajrzyj do 10 POMYSŁÓW Amy Ransom (autorki Dziennika Młodej Mamy) NA TO, co możesz robić, kiedy tak się dzieje.

  1. PŁAKAĆ. Żałoba po utraconym śnie jest jak najbardziej na miejscu.

  2. ZASTANAWIAĆ SIĘ, za ile można sprzedać dziecko na ALLEGRO. Tylko nigdy nie wspominaj w opisie o jego problemach z bezsennością.

  3. PRZEKLINAĆ, bo sąsiadów domy pogrążone są w błogiej ciszy i ciemności, a Twój nie.

  4. SZTURCHAĆ PARTNERA. Sprawdzać, co zmieści się w jego uchu. Albo nosie.

  5. Jeśli w/w go nie obudzi, warto porządnie TRZASNĄĆ DRZWIAMI (chyba, że masz w domu jeszcze innych małych ludzi, których może to obudzić :]).

  6. MANIAKALNIE odświeżać Facebook i Twittera. Gdzieś tam muszą być inne matki, które nie śpią.

  7. KUPOWAĆ przez INTERNET rzeczy, których NIE POTRZEBUJESZ. (Przypomnisz sobie, co zamówiłaś, dopiero wtedy, gdy na progu stanie kurier z paczką).

  8. ZJEŚĆ śniadanie o PIĄTEJ RANO. Kto rano wstaje… i tak dalej.

  9. ŚMIAĆ SIĘ przez łzy na wspomnienie tych wszystkich rzeczy, które planowałaś zrobić na urlopie macierzyńskim. Miałaś mieć tyle wolnego czasu.

  10. ZDRZEMNĄĆ SIĘ zupełnie nieświadomie. I jeszcze raz. I tak przez cały dzień.

Mamo, pamiętaj, że nie ważne, który sposób wykorzystujesz, co robisz kiedy jest Ci trudno, bo kolejną noc masz poprzerywaną i tęsknisz za czasem długiego snu, jesteś DOBRĄ MAMĄ.

Brak snu może dać w kość. Przez niewyspanie możesz być drażliwa, niedostępna, czy trudno dostępna. Będziesz zapominać, nie pamiętać, nie oddzwonisz – masz do tego prawo. Nadal JESTEŚ SOBĄ – pamiętaj, że możesz niedomagać, bo NIE ISTNIEJE MAMA, która RADZI SOBIE PRZEZ CAŁY CZAS.

Czasem warto trochę humoru włożyć w to nasze „MAMOWANIE”. Ono kryje w sobie zarówno DOBRE, jak i GORSZE dni. I znacznie łatwiej jest je przezwyciężać z dystansem, humorem i myślą, że NOC się niedługo SKOŃCZY, a dzieci SZYBKO UROSNĄ i będą spać DŁUŻEJ. Będąc mamą czwóreczki mogę się pod tym podpisać, że rzeczywiście tak jest. TEN ETAP ma swój KONIEC.

A następnego dnia zadbaj o CZAS DLA SIEBIE. WYJDŹ z domu. Nieważne dokąd. Ważne, że zmienisz otoczenie i złapiesz oddech. Zadbasz o to, by następnej nocy nie wykorzystywać ŻADNEGO z tych w/w 10 pomysłów, ale będziesz miała siłę położyć się koło swojego malucha i trwać przy nim, aż zaśnie.

BĄDŹ SOBĄ – POWODZENIA!!!

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *